GiantMicrobes - Widłonóg [Centropages hamatus]

Dostępność: 1 szt.
Maksymalna ilość dla możliwych parametrów produktu została osiągnięta.
Wysyłka w ciągu:4 dni robocze
Cena przesyłki: 8
Odbiór osobisty:
0
Kurier 48 - odbiór w punkcie:
8
Kurier 48:
10
Kurier 48 - odbiór w punkcie - OSTROŻNIE!:
14
Kurier 48 - OSTROŻNIE!:
15
Przesyłka kurierska:
16
Przesyłka kurierska - pobranie:
22
Przesyłka kurierska - OSTROŻNIE!:
24
Przesyłka kurierska - pobranie - OSTROŻNIE!:
30
Cena: 29.90
Ilość (szt.):
Udostępnij:

Widłonogi (Centropages hamatus)

 

Jeden z najliczniejszych rodzajów zwierząt na świecie!

 

FAKTY: Widłonogi to malutkie morskie lub słodkowodne skorupiaki. Istnieje około 15000 gatunków widłonogów, które są być może najczęściej występującym rodzajem organizmu wielokomórkowego - prawdopodobnie jest ich nawet więcej niż owadów!

Zwane w języku łacińskim copepoda ("wiosłonogie"), widłonogi są zazwyczaj nie większe niż ziarenko ryżu. Widłonogi są częścią zooplanktonu (dosł. "dryfujących zwierząt") i żywią się fitoplanktonem, pierwotniakami i innymi małymi żyjątkami, same natomiast stanowią pokarm dla praktycznie wszystkich innych stworzeń wodnych (jeśli kiedykolwiek pływałeś w oceanie, rzece czy jeziorze, to niemal na pewno połknąłeś kilka widłonogów). 

Niemniej jednak, widłonogi potrafią bardzo zwinnie uciekać - odnóża, w których magazynują energię, są jak sprężyny, które sprawiają, że żyjątka ten mogą skakać w wodzie niczym kangury lub pchły na lądzie.

Widłonogi można znaleźć niemal wszędzie tam, gdzie jest woda - w zbiornikach słono- i słodkowodnych, akwariach, a nawet w sieci rur dostarczających wodę do naszych mieszkań.

Chociaż same widłonogi nie stanowią zagrożenia dla ludzi, to niektóre ich gatunki potrafią przenosić na sobie bakterie cholery. W krajach, gdzie woda pitna nie jest poddawana oczyszczaniu (np. na obszarach tropikalnych), widłonogi mogą więc stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Na szczęście naukowcy zaobserwowali, że widłonogów - wraz z towarzyszącymi im bakteriami cholery - można się pozbyć stosunkowo łatwo, przepuszczając wodę przez kawałek złożonego materiału. Tak więc możemy skakać z radości!

GIANTmicrobes to pluszowe zabawki: powiększone wirusy, bakterie, komórki i pasożyty. Mają wielkość od 12 do 18 cm. Przy każdej zabawce jest opis i zdjęcie prawdziwego stworka - milion razy mniejszego.

Wymiary: 20 x 19 x 6 cm.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Oceń
Jakość:
Funkcjonalność:
Cena:
Opinia:
Podpis:
Profesjonalna platforma sklepowa SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie

Informacja

Produkt został dodany do przechowalni